the-second-round-of-talks-management-between-afghanistan-and-the-iranian-center-for-strategic-studies-held-mainدومین دور گفتگوهای علمی- پژوهشی میان مرکز مطالعات استراتژیک وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، روز دوشنبه 15 سنبله در تهران برگزار شد.

در این نشست علمی که به میزبانی ایران و در چهارچوب تفاهمات میان وزارتهای امور خارجه دو کشور تدویر یافت، محققینی از وزارت امور خارجه به ریاست دکتور فرامرز تمنا، رئیس مرکز مطالعات استراتژیک این وزارت، اشتراک نمودند.

محققین و کارشناسان هر دو کشور مسائلی چون چالشها و چشم اندازهای روابط دو کشور، زمینه های تعامل دو کشور در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و نقش بازیگران منطقه ای در تحولات افغانستان را با نگاه علمی و آسیب شناسانه مورد بررسی قرار دادند.

در این دور از گفتگوها که دکتور نصیر احمد نور، سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران نیز حضور داشت، محققان و کارشناسان وزارت های امور خارجه دو کشور چالش های اساسی در روابط دو جانبه را شناسایی و پیشنهاد مشخصی را برای رفع این چالش ها ارائه نمودند.

یادآوري میشود که دور اول این گفتگوها سال گذشته در کابل و دور بعدی این سلسله نشست ها نیز به سال آینده در کابل برگزار خواهد شد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *