Dr tamanna

دکتور فرامرز تمنا، رئیس مرکز مطالعات استراتژیک وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، تندیس پژوهشگر برتر حوزه مطالعات روابط بین‌الملل را در نخستین جشنواره علمی بین‌المللی پیشگام دریافت نمود.
نخستین جشنواره علمی بین‌المللی پیشگام، روز پنجشنبه 7 دلو سال روان با حضور جمعی از مقامات دولتی و شخصیت‌های علمی و فرهنگی در ادیتوریم مرکزی پوهنتون کابل از سوی جمعی از نهادهای علمی، مدنی و رسانه‌های کشور و تلویزیون پیشگام برگزار گردید.
به گفته بانیان این جشنواره، آنان تلاش نموده‌اند تا با هدف نهادینه‌سازی فرهنگ پژوهش در افغانستان که به علت وجود جنگ و نابسامانی‌های دیگر، سال‌های زیادی در حالت نه‌چندان مطلوبی قرار دارد، از شخصیت‌های بزرگ علمی کشور سپاسگزاری و قدردانی شود.
دکتور فرامرز تمنا، کتب و مقالات زیادی را در عرصه روابط بین‌الملل به رشته تحریر درآورده است و با توجه به اهمیت آثار ایشان، در جشنواره مذکور شايسته دریافت تندیس پژوهشگر برتر در حوزه مطالعات روابط بین‌الملل شناخته شده اند.
ایشان دكترايش را در رشته مطالعات بين المللي از پوهنتون جواهر لعل نهروي هندوستان بدست آورده است. وي دكتراي ديگري در رشته روابط بين الملل از دانشگاه تهران نيز دارد و در حال حاضر رئیس مرکز مطالعات استراتژیک وزارت خارجه جمهوری اسلامی افغانستان و همچنین رئیس دانشگاه افغانستان می‌باشد.
لازم به ذکر است که برخی از شخصیت علمی و فرهنگی در عرصه‌های مختلف علمی مانند استاد سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری، استاد واصف باختری، استاد رهنورد زریاب، اکادمیسین سلیمان لایق و جمعي ديگر نيز در جشنواره مذکور تقدیر به عمل آمده و تندیس جشنواره را دریافت کردند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *